Михаела Танева е основател и председател на Фондация „Повей“ и човекът с големите мечти и неуморното им преследване. Тя има дълга родова история, която я свързва със село Негушево. Режисьор, сценарист и продуцент по професия Михаела успешно продуцира и режисира голяма част от събитията в община Горна Малина като експерт по туризма в нея. След успешна кариера в столицата, в момента е изцяло отдадена на каузата на възстановителното земеделие и преподаването на деца и възрастни. Живее със семейството си в Негушево и са двигател на обществената дейност и подобренията в обществените сгради и пространства през последните години. Михаела е автор на филма "За живия дух и живия камък", посветен на първия референдум в България за забрна на кариерите на територията на община Горна Малина и "Заедно в България и Европа", документален филм за различните едноси.
Ангел Андреев е учител по физическо възпитател и спорт в СУ „Христо Ботев“, с. Горна Малина. Той участва във всички дейности на фондацията от самото й създаване като се занимава с логистиката и тежките дейности по поддръжката на градините. Неговата супер сила е работата с деца със специални образователни потребности, които буквално „залепват“ за него и младежи от уязвимите групи, които са готови да се отворят към света в негово присъствие.
Николай Генов е човекът, който убеди столична община да пусне малките ферми в центъра на София и сега заедно с Михаела Танева започват създаването на училище по възстановително земеделие. За последните 10 години той успя да наложи фермерските пазари и Хранкооп като модел за производство и доставка на качествена храна, контролиран от доверието между производители и потребители. Пряко е ангажиран като IT специалист и консултант в дейността на Фондация „Блулинк“, която поддържа технически и методически мрежи на граждански организации в сферите на екологията, гражданското участие в управлението, свободата на словото и човешките права. Блулинк има богато портфолио от ИТ ресурси за различните сфери, в които работи.
Нина Трънкова е жител на село Негушево и една от водещите фигури зад осъществяването на референдума през 2011 г. Тя е част от църковното настоятелство от 2014г. Нина Трънкова е признат лидер по дигиталнa трансформация. Тя е първия Google продуктов експерт в България. Има отличие - Google Diamond и още награди. По покана на Google участва в глобалните и регионални конференции в Дъблин, Сан Франциско, Берлин, Ню Йорк и Цюрих. Каузата и е лична професионална онлайн идентичност и ефективна екипна работа чрез технологичните инструменти на Google. Нина подкрепя фондация „Повей“ и инициативите в Негушево професионално и с голяма лична ангажираност.
Деница Давидкова е жител на село Негушево и работи като експерт създаване и развитие на общности в неправителствения сектор. Координира „Професионална общност за приобщаващо образование“ от над 80 директори, учители, психолози, логопеди, университетски преподаватели и училищни специалисти, които поставят на дискусия горещите теми за приобщаващите практики в образованието на годишните си срещи. Регистриран медиатор към Министерство на правосъдието с опит в училищната медиация. Развива интересите си към интериорния дизайн с фокус върху новите пространства за учене. Общностен център Негушево е нейна лична кауза и доброволческа мисия.